

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 150 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Output Current | 15 mA |
| Max Supply Current | 15 mA |
| Reference Type | Shunt Precision References |
| Cathode Current | 80 µA |
| Initial Accuracy | 1 % |
| Shunt Current | 15 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
